Sylwia Kulesza

Certyfikowana masażystka Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi Nui

Lomi Lomi Nui jest masażem, który wywodzi się z tradycji hawajskiej. Aby zrozumieć głęboko uzdrawiającą moc tego masażu, warto zapoznać się nieco z hawajską filozofią życia nazywaną Huna.
­
Hawajczycy żyli w przekonaniu, że wszystko jest żywe i powiązane ze sobą, więc człowiek jest ściśle połączony z naturą. Hawajska praca z ciałem oraz taniec Hula odzwierciedlają tę filozofię poprzez ruchy i rytm. Odnajdujemy w nich elementy natury wysp Pacyfiku: kołyszący ruch palm, rytm fal uderzających o brzeg, ciepło, powiew wiatru.
­
Podstawą Huny jest również przekonanie, że miłość jest najsilniejszą i najważniejszą energią życiową i dzięki niej można wprowadzać istotne zmiany w sobie oraz w otoczeniu. Lomi Lomi Nui jest nazywany masażem "Kochających Rąk". Istotą uzdrawiającej siły tego masażu jest przekazanie w ruchach rąk akceptacji, głębokiego szacunku i miłości. Pełna koncentracja na masowanej osobie w chwili wykonywania masażu wraz z krokami tańca hula i technikami oddechowymi zapewnia wysoki poziom energii w trakcie całej sesji.
­
Hawajczycy rozumieją zdrowie jako swobodny, płynny ruch energii w ciele. Uzdrawianie jest więc uruchamianiem takiego przepływu. W komórkach ciała zawarta jest pamięć różnych doświadczeń, część z nich związana jest ze stresem i napięciem. Nie uwolnione napięcie tworzy nakładające się na siebie warstwy, doprowadzając do powstania trwałych blokad. Charakterystyczne płynne ruchy stosowane w Lomi Lomi Nui, w połączeniu z pracą na głębokich tkankach i wszystkich stawach umożliwiają uwolnienie wielu warstw napięcia i stresu. Powoduje to przywrócenie harmonii na poziomie ciała, umysłu i duszy, ponieważ wszystko jest ze sobą połączone.
­
Lomi Lomi Nui jest świątynną wersją masażu stosowaną jako rytuał przejścia, otwarcia na nowy etap życia.
­
Sesja Lomi Lomi Nui to czas, który podarowałeś sobie by zjednoczyć wszystkie swoje aspekty. By jednym stała się świadomość (Średnie Ja), podświadomość (Niższe Ja) i nadświadomość (Wyższe Ja). To czas doświadczania pełnej wolności i braku ograniczeń. Czas kiedy odkrywasz w sobie swe wewnętrzne źródło mocy, czas pełnej harmonii i jedności z samym sobą i wszystkim co Cię otacza, a także czas przemiany i transformacji.
­
O Lomi Lomi Nui można pisać wiele...
... ale każda sesja jest inna, każda bogata w różne emocje, uczucia i doświadczenia, każda wyjątkowa, bo Ty Jesteś Wyjątkowy...
Stronę odwiedzono już 259939 razy.


Wykonano przez
ULU PONO